Trzy Damy i Złoto - Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

Oparta na faktach historia o trzech siostrach, stanie się rzeczywistością. Już 22 października na Grodzkiej 30 czyli w kamienicy, której właścicielkami były córki Piotra Bonieckiego, lubelskiego złotnika, odbędzie się spotkanie bliskie historii, kulinariom, sztuce i inspiracjom. W ramach programu Miejsce Inspiracji Hotel Alter zaprasza na wydarzenie poświęcone historii i gotowaniu rosołów w Polsce. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Kaliciński.

„Trzy damy i złoto” to nazwa wydarzenia w Hotelu Alter. Pomysł na nazwę wziął się od Piotra Bonieckiego, pierwszego właściciela kamienicy, złotnika oraz jego trzech córek, które odziedziczyły jego majątek. Hotel Alter zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką kulinarną na wyjątkowe spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, autorką bestselleru „Dom nad rozlewiskiem” i uczestniczką programu Top Chef. „Trzy damy i złoto” to wydarzenie poświęcone w całości rozmowie o historii prawdziwie polskiego dania jakim jest rosół, z użyciem trzech głównych składników: mięsa, warzyw i przypraw. Natomiast złotem jest nasz ostateczny produkt czyli rosół. W trakcie spotkania nie tylko będziemy mówić, ale przede wszystkim gotować. Podzielimy się na 10 zespołów i każdy z nich będzie miał za zadanie ugotować inny rodzaj rosołu Spotkanie poprowadzi dobrze znany Dawid Furmanek, juror w wielu kulinarnych konkursach. Po ugotowaniu rosołów uczestnicy wezmą udział w spacerze po Lublinie oraz do Piwnic pod Fortuną.

Wydarzenie jest w pełni darmowe i zapraszamy na nie każdego kto ma ochotę spotkać się z ciekawą osobą, jaką jest Małgorzata Kalicińska oraz nauczyć się czegoś więcej o rosołach – mówi Dariusz Kononowicz.

Zapisywać się można poprzez numer telefonu: 601 902 800 lub mailowo recepcja@hotelalter.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Urzędu Miasta Lublin Miejsce Inspiracji.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies
w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.